Yazan:EHS / Genel / 0 Yorum

Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Alacaklar Nelere Dikkat Ediyorsunuz- Kombi Seçiminde Dikkat Edilecekler kombi Seçimi.

 

Tüm firmalardan ayrıntılı bilgi alınız, TSE, CE, ISO 9002 standartlarına sahip olup olmadıklarını araştırınız, satış sonrası hizmetlerini inceleyiniz cihazlar için verilen garanti şartlarını sorunuz yanma ve yakıt tasarruf sistemlerini kıyaslayınız, cihazı çalışır vaziyette görmeye gayret ediniz, firma yetkili bayilerine, ücretsiz keşifle dairenizi inceletip cihaz tipini belirleyiniz. Cihazınızı eğitimli bayi ustalarına monte ettiriniz. Ana firma tarafından belirlenen prosedürlerin uygulanışını kontrol ettiriniz.

 

Ne Alacağınız Bilmelisiniz!

 

Kombi almaya karar verdiğinizde öncelikle yapmanız gereken evinizde kombiyi nereye koyacağınızı düşünmek olmalı! Evinizin krokisini pencere sayısını oda sayısını ürün alacağınız bayi ye izah etmelisiniz. Evinizin metre karesini oda sayısını kapı pencere sayısını söyledikten sonra cihazın balkona,mı soba bacasına,mı bağlayacağınızı anlatmalısınız.

 

Bazen kullanıcı evine hermetik kombi gerekli iken yanlışlıkla bacalı kombi alabiliyor bu yüzden yukarıda da yazmış olduğumuz gibi kombiyi nereye monte edeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Aman cihaz büyük olsun kalorisi yüksek olsun diyerek de gereksiz masraflara girmeyin! Sizlere önerimiz bayilerin ücretsiz olarak keşif hizmetlerinden yararlanın ehli arkadaşlar evinize geldiklerinde sizin için en doğrusu neyse onun hesabını yapar sizlere tekliflerini sunarlar dilerseniz onların sizlere önerdiği ürünü alırsınız dilerseniz kendi kafanızda oluşturduğunuz markayı satın alırsınız.

 

Kişisel Görüş

 

Kombi hakkında bilgi almaya gittiğiniz her bayi doğal olarak size kendi sattığı ürünü övecektir. Bu yüzden çevrenizde yada ısı sistemleri üzerine mevcut piyasalarda bulunan ürünleri detaylı şekilde inceleyiniz broşürler alın teknik verilerini karşılaştırın. Doğalgazın ülkemize gelişi ile evlerimizde kullanmaya başladığımız kombilerin kötü olanı yok. Bazı kombi kullanıcılarından aldığımız maillerde servisten kaynaklanan sorunlar yüzünden cihazlar hakkında eleştiri almaktayız. Elbette cihazlar arıza yapacaktır sürekli gaz elektrik ve su ile çalışmakta olduğundan zaman aşımı neticesinde sorunlar doğacaktır bu her markada mutlaka yaşanacaktır sorunsuz cihazı kimse garanti edemez.

 

Bilindiği gibi ülkemizde alt yapıdan oluşan sorunlar yaşanmakta bunlar kısaca düzenli gelmeyen elektrik voltajı aşırı kireçli sular şebeke arızlarından dolayı kesilen gaz vs sayılabilir. Evlerimizde soba bacalarına bağlı doğalgaz sobaları yada bacalı kombiler için nizami standart baca olmayışı kimi bacaların bireysel kullanışı kimi baca çaplarının küçük oluşu kombilerin arıza yapmasına etken olan sebeplerdir.

 

Bir cihaz alırken her detay düşünülmelidir. Dünyada kullanılan binlerce kombi markası mevcut ülkemizdeki ısı sektörünün başını çeken güçlü firmalar sizlerin konforu için en son çıkan teknoloji ürünlerini hizmetine sunmaktadır. Teknoloji ilerliyor firmalar kendilerini güçlendiriyor cihazlar bir harika peki sizi endişelendiren ne olmalı?

 

Teknik servisler!

Ne yazık ki teknik servisler hizmet sundukları tüketicileri üzüyor, onlara sağlıklı hizmet sunamıyor, tüketicilerin haklarına saygı göstermiyorlar. 7×24 saat hizmet deniyor ama bırakın 24 saati 5 gün 10 gün gidilmeyen müşteriler oluyor. Gecenin 02’sinde müşterinin kapısını çalıp servisten geldik deniliyor, uygunsuz kıyafet, eğitimsiz eleman, eksik malzeme fahiş fiyatlar daha neler neler saymakla bitmez elbette.

 

İnsanları kullanmakta oldukları cihazlara karşı soğutuyorlar. Bu yüzden tüketici mağdur kaldığında kullandığı markayı sağa sola eşine dostuna akrabasına kötülüyor. Sizler bir cihaz alacağınız zaman mutlaka bulunduğunuz bölgede yetkili servis var mı hizmeti nasıldır bunu araştırın, servisi olmayan ismi size yabancı gelen bilmediğiniz markalardan kaçının.